6. díl

5. října 2013 v 12:15 | Miška :) |  Miss Styles: Girl with pink nails - FanFiction by Katie
Ten sen se opakoval znovu a znovu, pořád dokola. Celou noc jsem nemohla usnout. K ránu jsem to vzdala úplně a vylezla z postele. Po tmě jsem se málem přerazila o připravené kufry. Chybělo dobalit už jen pár věcí. Jen některé drobnosti, kosmetiku a zbytky oblečení. Sešla jsem do kuchyně a uvařila si kakao. Seděla jsem na kuchyňské lince a pozorovala, jak se na zahradě na hladině bazénu pomocí větru tvoří malé vlnky.


Slunce ještě pořádně nestihlo vykouknout. Jen tak poblikávalo nad ospalými domy Londýna. Zhluboka jsem se nadechla a přešla celou místnost až k zaskleným dveřím na terasu. Schoulila jsem se do jednoho z proutěných křesílek. Vítr si pohrával s mými zvlněnými vlasy. Zavřela jsem oči a zhluboka se nadechla. Vždycky když si nevím rady, dělám tohle, stejně jako dívky v romantických filmech. Bylo to k ničemu.

Jen tak jsem pozorovala potemnělou zahradu. Hrála jsem si s prstýnkem na levém prostředníčku. Kroutila jsem s ním dokola, zkoušela ho na ostatní prsty a pak ho zase vrátila na místo, kam patřil. Celou tu dobu jsem mhouřila oči a koukala do prázdna.
"Cat?" ozvalo se najednou za mnou. "Jsi v pořádku?" sehnul se ke mně Harry. Nevím proč, ale rozhodla jsem se, že mu nic o tom co se stalo, neřeknu. Radši jsem si vymyslela důstojnou lež. "Jo jasně, jen se mi po tomhle všem bude stýskat." Pokusila jsem se o úsměv. Nerada lžu lidem, na kterých mi záleží, ale nechtěla jsem odjíždět s pocitem, že jsem mu přidělala další starosti. "Lžeš často?" posadil se do křesílka naproti mně. "Cože?!? Vyvalila jsem na něj oči. "Nediv se tolik, Gemma mi všechno řekla a navíc, ty si vážně myslíš, že nepoznám, že tě něco trápí? A nostalgii nevytahuj! Vyklop to!" dokončil svůj monolog se zdviženým obočím. Celkově působil odlehčeným dojmem. Spojené ukazováčky opíral o rty a levý kotník měl opřený o pravé koleno. (Doufám, že chápete co tím myslím, vím zní to trochu krkolomně, ale jinak mě nenapadá jak to popsat :D ) Stále čekal na odpověď. Hypnotizoval mě zaujatým pohledem a čekal.

"Já tě nesnáším!" vyhrkla jsem najednou a vyletěla ze svého místa. Jen se pousmál. Opřela jsem předloktí a dřevěné zábradlí a schovala obličej do dlaní. "Proč je to tak těžký?" mumlala jsem do rukou. Najednou mě objali silné hřejivé paže. Opřela jsem se o svalnaté rameno. Ruce měl omotané kolem mého trupu, tisknul mě k sobě, jako bychom se viděli naposledy. "Proč ti to mám říkat, když už stejně všechno víš?" zvedla jsem oči a malinko zaklonila hlavu, abych mu viděla do obličeje. Nic neříkal, jen se usmál a vlepil mi malou pusu do vlasů. "Dobře, nebudu tě nutit, abys říkala všechno znovu, rád bych ti pomohl, ale jak jsi sama řekla, tohle si musíte vyřešit sami." Otočil mě k sobě čelem. Udělala jsem malý krůček dozadu a opřela se o zábradlí. Držel mě za ruce a najednou se tvářil hrozně vážně. "Ale," pokračoval. "Mám pro tebe radu." Trochu se usmál a vážný výraz povolil. Za zadní kapsy kalhot cosi vytáhnul. "Hodně mi pomáhá, když si s něčím nevím rady, se z toho vypsat. Vím, zní to divně, ale věř mi. Když se potom podíváš zpátky na svoje zápisky, často najdeš řešení, tam kde bys ho nehledala." Mával mi před obličejem tmavě modrým zápisníkem. "Takže ty chceš," přimhouřila jsem trochu oči a našpulila rty "Aby se ze mě stala spisovatelka?" nemohla jsem si pomoct a začala se smát. Mohl za to ten jeho pohled.

"Promiň, omlouvám se. Ale to co po mně chceš je naprosto nesplnitelný úkol. Vést si deník jsem zkoušela snad milionkrát, ale ani jednou jsem neuspěla." Pokrčila jsem rameny. "Ty si nemusíš vést deník" protočil oči. "To zní vážně divně," konstatoval. "Já ti jen říkám, co pomáhá mně a jen ti nabízím tu možnost, abys to taky zkusila. Nic ti přeci nenutím." Mrknul. Na tvářích se mu vytvořili jeho neodolatelné dolíčky. "Přestaň se takhle tvářit!" ukázala jsem na něj prstem.

"Myslíš takhle?" zašklebil se. Oba jsme propukli v záchvat smíchu. "Tak fajn. Zkusím to, ale neslibuju žádnej bestseller." Vydala jsem se zpátky do domu. "Počkej, kam zase jdeš?" volal za mnou. "Hledat, co zaplním svým životním příběhem" zavolala jsem nazpátek. "Počkej, to mi chceš tvrdit, že jsem zbytečně oběhnul půlku Londýna, abych našel tohle?" doběhnul mě a do rukou mi vraz ten modrý zápisník. "Aha" vydala jsem jen ze sebe. Ten zápisník byl s pevnými, ale zároveň měkkými deskami, takový ten co se snadno nezničí, ale dá se dobře ohýbat. Na přední straně vpravo dole měl vytlačený stříbrný nápis. "Follow your dreams they know the way" to mi tedy opravdu nepřipadalo jako náhoda. "Jak jsi…" Nenechal mě dokončit větu. "Máš to napsané na úvodní stránce ve svém diáři." Přesunul se do kuchyně. "Hej, co mi lezeš do diáře?" volala jsem za ním. Až potom mi došlo, že jsem mu ho jednou půjčila, když jsme plánovali celé stěhování.

Podívala jsem se na velké černé hodiny se zlatými ručičkami nad krbem. Bylo za tři minuty půl sedmé. Vyběhla jsem schody a zapadla do svého pokoje. Lehla jsem si na postel a otevřela deník…
 

9 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Sárik Sárik | 6. října 2013 v 15:43 | Reagovat

Skvělý   DALŠÍ DÍL :)

2 twocrazyliamers twocrazyliamers | 7. října 2013 v 14:20 | Reagovat

Uhhh... Awww... Krááása!!!!

3 Sue Sue | 8. října 2013 v 19:25 | Reagovat

Kdy bude prosím další díl??

4 Katie Katie | E-mail | 9. října 2013 v 20:09 | Reagovat

Omlouvám se, ale další díl bude až koncem října, páč teď toho mám hrozně moc :/ Ale vynasnažím se aby byl co nejdřív ;)

5 Beth Beth | 26. prosince 2013 v 22:55 | Reagovat

Úžasné...kdy bude další díl??

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama